На Миколаївщині вперше провели дослідження кургану

На Миколаївщині вперше за останні вісім років провели дослідження кургану, який опинився в зоні забудови (будівництво дорожнього переходу між установками ВЕУ).

Про це повідомляється у групі «Культурні спадщини Миколаївщини» у соціальній мережі Facebook.

Повідомляється, що дослідження проводилося Миколаївською археологічною експедицією у рамках договору з ТОВ «Південно-Українська вітроелетростанція».

Діаметр кургану був понад 40 метрів при висоті до одного метра, верхні шари та насип були дуже пошкоджені сільськогосподарськими (оранка та вирощування однорічних культур) роботами.

«Під час робіт було встановлено, що курган був побудований носіями Ямної археологічної культури (археологічна культура кінця мідного часу (неоліту) та ранніх бронзових часів (3600—2300 до н. е.)). Потім використовувався як родовий могильник носіями Бабинської археологічної культури – XVIII століть до Р. Х.), – сказано в повідомленні.

Вказується, що було досліджено 12 похоронних комплексів – ями, ями з кам’яними закладами. Центральні поховання ямної культури були пограбовані в давнину (швидше за все в античний час), поховання Бабинської культури були досліджені в повному обсязі. З індивідуальних знахідок слід відзначити кераміку бабинського типу, кістяні ремінні бляшки та унікальне пастове місце з ріжками.

«Попередньо можемо говорити про цікавий археологічний об’єкт ІІІ-ІІ тисячоліття, особливо поховання Дніпро-Прутської групи бабинської культури (21-17 ст. до н.е.). Далі науковців чекає цікава лабораторна робота з археологічних та антропологічних матеріалів», – резюмували у повідомленні.

Comments are closed.